درباره شرکت
تجهیز سیستم بانکی کشور به ساز و کار مناسب برای اتوماسیون و بکارگیری رایانه در بخش‌ها و لایه‌های مختلف خدماتی و عملیاتی در ابتدای سالهای دهه 70 بیش از پیش لازم می‌نمود. این مساله محرک اصلی برای تاسیس شرکتی تخصصی با تکیه بر ارائه خدمات به موسسات و سازمان‌های مالی و تجاری کشور بود. با تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک در سال 1372 نوسازی و مدرنیزه کردن بخش‌های مختلف سیستم بانکی کشور وارد مرحله جدیدی شد. مرحله‌ای که طی آن با بهره‌گیری از خدمات و امکانات این بازوی فنی و اجرایی کارآمد، ساختار فرسوده و ناکارآمد سیستم بانکی کشور به تدریج تبدیل به سیستمی امروزی و کارآمد شد.
همچنین با سرمایه‌گذاری کلان برای تربیت نیروی انسانی متخصص، به مرور اندوخته‌ای ارزشمند از تجربه و تخصص در این زمینه شکل گرفت. تجربه و تخصصی که شرکت خدمات انفورماتیک همواره آن را اصلی‌ترین سرمایه و دارایی خود به شمار می‌آورد.
اجرای طرح اتوماسیون بانکی در بانک ملی ایران (1375) در سال‌های ابتدایی تاسیس شرکت خدمات انفورماتیک آغاز شد. ضمن هموار کردن مسیر حرکت شرکت برای تبدیل شدن به یک سازمان کاملا تخصصی در زمینه خدمات‌دهی به بانکها و موسسات مالی، باعث شد تا شرکت اجزای اصلی سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و زیرساخت‌های مورد نیاز یک سیستم جامع اتوماسیون بانکی را در اختیار گیرد. در طول بیش از دو دهه فعالیت، شرکت خدمات انفورماتیک همواره تلاش کرده تا با تولید، گسترش و تکمیل ابزارها و راه‌حل‌های مختلف اتوماسیون سیستم بانکی، مهم‌ترین موسسات مالی کشور را به فناوری روز مجهز نماید و مانع از عقب‌ماندگی بانکها در این زمینه شود.
شرکت خدمات انفورماتیک یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال کشور در زمینه فناوری اطلاعات محسوب می‌شود. خدمات انفورماتیک با تکیه بر نیروی انسانی متخصص خود و بر اساس آخرین وضعیت احراز صلاحیت و رتبه بندی شرکتهای کامپیوتری، توسط شورای عالی انفورماتیک، از بین شرکتهای انفورماتیکی فعال کشور "مقام اول" را احراز نموده و در 11 نوع فعالیت اصلی "رتبه نخست" را به خود اختصاص داده است. علاوه بر این شرکت خدمات انفورماتیک با هدف ارتقای مدیریت کیفیت در سازمان در سال 1378 موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001 در زمینه طراحی، مهندسی و ارائه خدمات شبکه‌های مخابراتی و رایانه‌ای شده است. علاوه بر این شرکت خدمات انفورماتیک دومین شرکت فعال در زمینه فناوری اطلاعات است که در بورس تهران پذیرفته شده و سهام آن از این طریق در اختیار علاقمندان و خریداران قرار گرفته است.
استقرار سیستم مدیریت امنیت اطلاعات بر مبنای استاندارد ISO 27001 در شرکت خدمات انفورماتیک با دامنه‌ای تحت عنوان"راهبری شبکه‌ها و سرویس‌های بین بانکی و بانکی"، در راستای دستیابی به اهداف نهاد ارشد در حوزه امنیت اطلاعات بانکی و تحقق بخشی از اهداف استراتژیک شرکت ، از سال 1391 آغاز و در اردیبهشت سال 93، اخذ گواهینامه ISO 27001:2005 را به همراه آورد. همچنین شرکت خدمات انفورماتیک در اردیبهشت ماه سال 94 و سال 95 به همراه گسترش دامنه تعیین شده، موفق به تمدید اعتبار گواهینامه ISO 27001:2013 در دامنه قدیم و موفق به اخذ گواهینامه این استاندارد در دامنه جدید گردید.
پیرو اتمام دوره اول اخذ گواهینامه، در آبان ماه سال 96 شرکت خدمات انفورماتیک با دامنه‌ای تحت عنوان " توسعه و راهبری سرویس‌ها و شبکه‌های بین‌بانکی و بانکی" موفق به اخذ مجدد گواهینامه ISO  27001:2013  برای یک دوره سه ساله گردید که ممیزی مراقبتی اول آن در آبان ماه 1397 و ممیزی مراقبتی دوم در بهمن ماه 1398انجام شده است.
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت خدمات انفورماتیک می باشد